Bursa Denizyolu Taşımacılığı tam bir profesyonellik işidir. Verilecek süreler, yapılacak işlemler, uluslararası işlemler ve benzeri her türlü konuda, profesyonel ekipler tarafından, hizmetlerin sunulması gerekmektedir. Farklı yük seçeneklerinin gündeme getirilmesi, farklı sistemlerin belirli bir noktadan diğer bir noktaya gönderilmesi mümkündür.
Dünya genelinde yaklaşık 4.600 adet denizyolu taşımacılığı yapılan liman bulunmaktadır. Bu limanların 4.600 adet toplam liman anlayışının 100 adedi, global anlamda büyük bir önem taşımaktadır. Bursa Denizyolu Taşımacılığı ifadesi ise, bu limanlar arasında düzenli taşımacılık hizmetlerinin, Bursa lojistik hizmetlerinin verilmesi anlamına gelmektedir.

Denizyolu Taşımacılığında Yük Çeşitleri Nelerdir?

Karayolu taşımacılığında ya da havayolu taşımacılığında olduğu gibi, denizyolu taşımacılığında da, belirli paketlerin, sistemlerin geçerli olduğu, uygulamaların geçerli olduğu görülecektir.

 • FCL ile LCL konteynırlar ile ithalat ve ihracat taşımaları.
 • Türkiye aktarmalı, her türlü transit taşımalar.
 • Opentop ya da flatrack, reefer ya da ISO tank gibi özel konteynır taşımacılığı.
 • Yurt içi dağıtım hizmetleri.
 • Dökme yük ve genel kargo taşımacılığı.
 • Kapıdan kapıya lojistik taşımacılık.
 • Endüstriyel madde taşımacılığı.
 • Genel başlıklar ile verilmiş yük çeşitleri ifadesinin içerisinde; aklınıza gelebilecek her türlü ürünün bulunması mümkündür.
 • Endüstriyel madde taşımacılığı ifadesinde, hammadde, çimento, demir, çelik ürünleri bulunabilir.
 • Kapıdan kapıya taşımacılık hizmetlerinde, her türlü proje taşımacılığı, gümrükleme hizmetleri bulunabilir.
 • Dökme yük ve genel kargo taşımacılığı anlayışında, aklınıza gelebilecek tüm toprak, çimento ve benzeri malzemeler yer alabilir.
 • Genel kargo taşımacılığı anlayışında, denizyolu ile taşınması düşünülen personel dahil olmak üzere, hayvan dahil olmak üzere, her türlü taşımacılığın gündeme gelmesi söz konusu olabilir.
 • Yine genel taşımacılık hizmet anlayışının içerisinde, değerli cevherler, çelikler, demirler, araçlar, iş makineleri ve benzeri enstrümanların bulunmasını da söz konusu olabilir.

Geleneksel Denizyolu Taşımacılığı

Lojistik sektörü ya da taşımacılık sektörü, geçmişten günümüze kadar belirli bir süre içerisinde popülerliğini arttırmış, farklı seçenekler, ihtiyaç sahiplerinin karşısına çıkarılmıştır. İhtiyaç sahipleri anlayışı, kimi zaman bireyler, kimi zaman küçük çaplı işletmeler, kimi zaman devasa şirketler olarak karşınıza çıkabilir.
Her bir işletme ya da her bir şahıs, elinde bulunan ürünü ya da elinde bulunan emaneti veya paketi, en hızlı şekilde, en ekonomik şekilde, en güvenli şekilde karşı tarafa alıcıya ulaştırmak istemektedir.
Bu sistemin geleceği hakkında bir araştırma yapıldığında ise, artan ticaret hacmi, uluslararası ilişkiler, ithalat ihracat dengeleri ön plana çıkmaktadır.
Özellik ile global dünya anlayışından bir düşünce tarzı ile hareket ettiğinizde, her ülke, kendi öz kaynakları, kendi ham maddeleri ya da kendi iş gücü veya potansiyeli doğrultusunda, ürettiği ürünü, meydana getirdiği ürünü, farklı ülkelere sevk etmekte, ticari hacmini genişletmeye çalışmaktadır.
Bu kapsamda deniz aşırı ülkeler dahilinde bir değerlendirme yapıldığında, dünya genelinde ortalama 4.600 farklı bir liman ile hizmet verildiği görülmektedir.
Her geçen gün ülkeler ticaret hacmini, denizyolu ile genişletmeye çalışmakta ve bu liman sayısında artış olduğu gözlenmektedir.

Denizyolu Taşımacılığı Bursa Deniz Taşımacılığı Bursa
İnceleme (5/3,0) Değerlendirme (6) Katılımcı (2)

Görüş, Öneri ve İsteklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz!

"Denizyolu Taşımacılığı Bursa" yazıyı faydalı buldunuz mu?